Czy sponsorki lubią seks zbiorowy?

Róbmy to właśnie świadomie uważnie, ale dodajmy sponsorki, bo to specjalne opakowanie. Dlatego, że ze sobą sypiamy, a jest szansa że mógłby do mnie dzwonić. Jednak w życiu bym tak nie pomyślała, wiesz… Że sponsorki potrafią nadać wartość czemuś co jest powtarzalne. Dzięki temu ma nas uchronić przed takim znużeniem, czy zużyciem. W ogóle to co w kulturze widać jako erozja rytuału, to to przekłada się na takie trudności wspólnotowe. Nie chciałabym za dużo mówić o polityce. Ale jak myślisz o tym gdzie jesteśmy teraz powiedzmy politycznie i społecznie? Przecież to zawdzięczamy temu, że ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby polakom dać w pewnym momencie pewne rytualne doświadczenie przeżywania zbiorowego bólu. Mówię o miesięcznicach smoleńskich co do których ja jako oczywiście liberał mam stosunek specyficzny i mam jakieś swoje refleksje na ten temat.

sponsorki

Sponsorki, a zbiorowe doświadczenie

Mimo wszystko to było zbiorowe doświadczenie, takie instytucjonalne prawie. Mieściło pewną ogólną ilustrację, a dokładnie takie zaniepokojenie, czy pogubienie. Nagle zrobiło gigantyczną przestrzeń polityczną, ale najpierw społeczną do wyrażania pewnych treści. Ja oczywiście wiem, że my mamy z tym problem. Od czasu jak Fryderyk powiedział że Bóg umarł, Boga uśmiercono jakiś czas temu to sacrum nam się dewaluuje. Nagle sponsorki jesteśmy cywilizacyjnie w takim momencie, że hej.. Potrzebujemy właśnie robienia pewnych rzeczy, które będziemy robić bardzo długo takich jak budowanie rodziny, wychowywanie dzieci, uprawianie seksu.

sponsorki

Fundamenty bez których nie można się obyć

Trochę brakuje nam takich fundamentów na których to można oprzeć kiedyś jedną z takich podstawowych dokładnie rytualnych dni. Natomiast sponsorki dzieliły się dokładnie na kawałki, które były odmierzane dźwiękiem dzwonów np. Msze Święte Kościelne. Cały rytuał związany ze śpiewami. Jakby było mnóstwo takich cyklicznych sponsorek, bądź linearnych wydarzeń. Natomiast jeśli istniałyby jednostki wspólnoty na których ludzie się mogli przez to wzbogacić, to byłoby okej. Ogólnie wyznaczamy jakieś określone światopoglądy horyzontu.

sponsorki

Sponsorki w przyszłości

Ja wiem co się stanie za pół roku, ja wiem do jakiej wspólnoty należę, bo ona się identyfikuje pewnymi kodami. To jest ta wspólnota w której jest np. Wielkanoc. Tylko to, że mogę nie robić innej wspólnoty, która tam mieszka, to nie obchodzi mnie to, że mieliśmy bardzo konkretne punkty podparcia na koniec rytuału i na koniec sacrum. W kulturze sponsorki to jest jakiś nieunikniony proces. To jest też coś takiego czego owoce zbieramy teraz i co w życiu jednostki widać bardzo dobrze, po tym, że np. ludzie biorą dobry przykład z podwórka..

sponsorki

Czy takie sponsorki biorą ślub?

Ludzie biorą ślub i wydaje im się, że to takie nic. I na przykład, że byliśmy ze sobą 15 lat, wzięliśmy ślub po to żeby się zarejestrować i nagle się okazuje że byśmy fantastyczną parą.. Bo nie możemy ze sobą sypiać i nie możemy na siebie patrzeć, ciągle się kłócimy. Jest w ogóle afera za aferą. Ale przecież było super mieszkaliśmy razem, wszystko razem robiliśmy. Zrobiliśmy jakiś papiurek i wszystko jest wywrócone do góry nogami. To nie jest papiurek, to jest bardzo silny rytuał, bardzo konkretnie wnoszący jakość do naszego życia świadomego i nieświadomego.

Oswojenie

Ogólnie taka indywidualna próba oswojenia sponsorki, wydaje się być bardzo duża. Jest to zadaniem dla nas, żeby sobie właśnie jakoś to przynosić. Próbujemy robić tak, że w piątek się upijamy na przykład. Wiemy, że w piątek będzie luz, idziemy na imprezę i damy w palnik.. To jest taki rytuał na jaki możemy się zdobyć. Ja gdzieś tam namawiam na to żeby pomyśleć trochę tak bardziej kreatywnie i zrobić takie rytuały wokół seksu. Niekoniecznie to muszą być świece, bo jednym świece będą się podobać, a drugim świece będą się nie podobać. Tak naprawdę jedni będą słuchali muzyki klasycznej, a inni np. tybetańskiej.

Następny Post

Poprzedni Post


Aby dodać komentarz zaloguj się lub zarejestruj!


Rejestracja jest darmowa i zajmuje tylko 30 sekund!

NAJNOWSZE OGŁOSZENIA

© COPYRIGHTS 2016-2021 BY PaniZasponsorujePana.pl. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. KONTAKT